Aantal woninghypotheken loopt op in derde kwartaal
(Novum/Betten) - Het aantal particuliere woninghypotheken ingeschreven bij het Kadaster is op jaarbasis in het derde kwartaal van 2005 met 2,8% gestegen naar 144.773. Ten opzichte van het tweede kwartaal was sprake van een toename van het aantal hypotheken met 12,9%. Dat blijkt woensdag uit het kwartaalbericht van het Kadaster.
De totale hypotheeksom kwam in het derde kwartaal uit op EUR 29,95 miljard, een toename van 24,1% ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. De totale hypotheeksom in het tweede kwartaal van dit jaar kwam uit op EUR 27,50 miljard.
De gemiddelde hypotheeksom die in de periode juli tot en met september werd opgenomen bedroeg EUR 253.543, tegen EUR 233.858 vorig jaar. De hypotheekrente kwam gemiddeld uit op 3,84%, tegen 4,00% in het tweede kwartaal van 2005 en 4,44% in het derde kwartaal van 2004.
Het aantal onvrijwillige veilingen van woningen, in opdracht van een hypothecaire schuldeiser, is opnieuw gestegen. Tot en met het derde kwartaal van dit jaar werden er 1.349 woningen onvrijwillig geveild. Dit betekent een stijging van 39% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
- meest gelezen economie
- binnenland
