De Graafschap zet zegereeks voort
(Novum) - Koploper De Graafschap lijkt de laatste weken niet meer te stoppen in de Jupiler League. De Doetinchemmers wonnen vrijdag simpel met 4-1 van FC Volendam, de zesde zege op rij. Ook achtervolgers Cambuur Leeuwarden en Go Ahead Eagles boekten echter een zege waardoor het verschil tussen die clubs en De Graafschap op de ranglijst tien punten blijft.
In eigen huis kwam De Graafschap al binnen vier minuten op voorsprong via Berry Powel, maar Melvin Platje bracht Volendam voor rust op gelijke hoogte. In de tweede helft walsten de Doetinchemmers over de thuisclub heen. Yuri Rose, nogmaals Powel en Soufian El Hassnaoui troffen doel.
Cambuur Leeuwarden won uit bij Telstar met 2-1. Pas in de 78e minnut opende Nassir Maachi de score voor de Friezen. Vijf minuten later maakte Mark de Vries er zelfs 2-0 van, maar toch werd het een spannende slotfase. Glynor Plet scoorde namens de thuisploeg na een slotoffensief zodat de 2-1 eindstand werd bereikt.
Go Ahead Eagles boekte ook een bijzonder krappe overwinning. Namens de Deventenaren scoorde PSV-huurling Nigel Hasselbaink in de 52e minuut de enige goal in de uitwedstrijd tegen Helmond Sport: 1-0. Nummer vier Excelsior won ook met 1-0, maar deed dat op bezoek bij FC Dordrecht. Luis Pedro scoorde op slag van rust voor de Kralingers.
Overige uitslagen Eerste Divisie vrijdag:
MVV - Fortuna Sittard 2-1
RBC Roosendaal - FC Eindhoven 4-0
FC Den Bosch - AGOVV Apeldoorn 1-0
FC Omniworld - FC Oss 0-1
- meest gelezen sport
- auto
