Mediq boekt 29 procent lagere nettowinst
(Novum) - Mediq nv heeft in het tweede kwartaal van 2010 een 29% lagere nettowinst geboekt, en verlaagt daarnaast zijn verwachting voor de omzetgroei in het gehele jaar.
Mediq, gespecialiseerd in productie en distributie van medicijnen en medische middelen, meldt donderdag voorbeurs een nettowinst van EUR15,9 miljoen, tegen EUR22,5 miljoen in dezelfde periode vorig jaar. De winst is precies conform de verwachting van vier door Dow Jones Nieuwsdienst gepolste analisten.
De winstdaling wijt Mediq aan eenmalige posten als het koersverloop van het aandelenbelang in Anzag en kosten in verband met een overname in Scandinavië.
Onderliggend verbeterde het bedrijfsresultaat met 15%, aldus de onderneming. De groei werd met name gedreven door het onderdeel Direct & Institutioneel.
De netto-omzet van Mediq daalde in het tweede kwartaal met 3% naar EUR468,1 miljoen. De daling werd volgens het bedrijf veroorzaakt door de verkoop van zijn farmaceutische activiteiten in Belgie, deels gecompenseerd door de overname in Scandinavie, autonome groei en de stijging van de Poolse zloty en Amerikaanse dollar.
Analisten verwachtten een omzet van EUR652,8 miljoen.
Voor de rest van het jaar verwacht Mediq een autonome omzetgroei van 2-3%, waar het eerder uitging van een groei met 3-5%. De bijstelling volgt volgens Mediq op het samengaan van de activiteiten van Lloyds en Brocacef op de Nederlandse markt.
Verder verwacht het bedrijf een bedrijfsresultaat van EUR108 miljoen tot EUR112 miljoen te realiseren in 2010.
In 2009 boekte Mediq een omzet van EUR2,6 miljard en een bedrijfsresultaat van EUR116,1 miljoen.
- meest gelezen economie
- binnenland
