Print dit bericht Email dit bericht naar een vriend(in)

Coureur overleden op circuit Zandvoort

(Novum) - Op het circuit van Zandvoort is donderdag een coureur omgekomen. De open racewagen van de 51-jarige man uit Jistrum vloog door nog onbekende oorzaak plotseling in brand. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Er was volgens een woordvoerder van het circuit geen sprake van een botsing. Wel waren er andere racers op het circuit actief.

Het ongeluk gebeurde rond 14.10 uur in de Rob Slotemakerbocht, zegt een woordvoerder van de politie. Het circuit is gesloten voor onderzoek.

Ooggetuige Michael Sikkens reed ook op het circuit toen de auto in brand vloog. Hij zag de roerloze armen van het slachtoffer nog uit de brandende auto steken. In de volgwagen was volgens hem geen brandblusser aanwezig. De hulpverlening zou bovendien te lang op zich hebben laten wachten.

"Die meneer was net als ik wat gezetter en daarom moest hij in een aangepaste auto rijden. Ik zat ook in zo'n auto en het had dus niet veel gescheeld of ik had in die uitgebrande auto gezeten." Volgens Sikkens klaagde een andere racer vooraf over een opvallend sterke benzinegeur.

De amateurracers waren op het circuit voor een eendaagse race-ervaring via Race Planet. Dat is een jarenlange partner en huurder van het circuit. De racers reden in twee groepen met ieder een eigen volgauto ter begeleiding.

Sikkens verklaart dat hij in de tweede groep zat en een halve minuut later ging rijden dan het slachtoffer in de eerste groep. "Na twee of drie bochten zie ik opeens die auto staan; flink in de fik. Ernaast stond iemand te zwaaien met een helm, maar ik merkte dat het niet die meneer was toen ik twee brandende armen in de lucht zag steken uit die auto."

De volgauto van de eerste groep had volgens Sikkens niets gemerkt en reed zelfs nog een keer met de rest van de groep langs de brandende auto. De tweede volgauto - de man met de helm bij het slachtoffer - stopte wel, maar had geen brandblusser. "Die volgauto's hebben dus geen brandblussers. Dat is echt belachelijk, die man is gewoon levend verbrand."

De getuige zegt zich kwaad te hebben gemaakt over de langzame reactie van de organisatie. Uiteindelijk is hij naar eigen zeggen zelf weer in zijn racewagen gestapt en naar de pit gereden. Daar wisten ze volgens hem nog van niets en reageerden ze verbaasd. "Dat was zeven of acht minuten na het ongeluk. Je weet niet of hij nog te redden was, maar dit duurde wel erg lang."

De overige racers zijn na een ondervraging door de politie uitgenodigd om de race een andere keer in te komen halen. "Maar dat wil ik natuurlijk niet meer. Ik kom daar niet meer terug. Ik wil gewoon mijn geld terug", zegt Sikkens.

De politie wil gedurende het onderzoek niets zeggen over de omstandigheden rond het ongeluk. Het circuit spreekt tegen dat er geen brandblusser in de volgauto zat. "Er waren wel voorzieningen, maar de brand was te ernstig om direct te blussen." Het vuur was al uit toen de brandweer op het circuit aankwam.

Voor de afhandeling van ongelukken liggen op het circuit draaiboeken klaar en volgens de zegsman zijn die opgevolgd. Een van de onderdelen van dat actieplan is dat er snel hulp moet worden opgeroepen van buitenaf, zoals politie, brandweer en ambulances.

Race Planet wilde donderdag nog geen officiële verklaring geven. Een medewerker liet weten dat het nieuws hard is aangekomen. "Maar we weten nog niet wat er is gebeurd. We zullen het onderzoek van de politie moeten afwachten."

Op het circuit hebben vaker dodelijke ongelukken plaatsgevonden. De laatste keer was in de jaren negentig. Raceplanet was nog niet eerder betrokken bij dergelijke grote ongelukken. Precies 37 jaren geleden op de dag af stierf tijdens een Formule 1-race in Zandvoort de Brit Roger Williamson.

Uitgegeven op Donderdag 29 juli 2010 om 15:37:54
Wo 8 feb 2012 -2°C File informatie 8 km

 

> Telefoongids
> Bedrijven
> Occasions
> Afbeeldingen
> Advertenties
> Startpagina links