Motorola realiseert scherpe winststijging
(Novum) - Motorola Inc. heeft in het tweede kwartaal een scherpe stijging van de nettowinst geboekt, dankzij de toegenomen verkoop van winstgevende smartphones en andere communicatieapparatuur.
Motorola verscheepte een beter dan verwachte 8,3 miljoen mobieltjes, inclusief de Droid die in de VS verkocht wordt door telecombedrijf Verizon Wireless. De Droid is gepositioneerd als concurrent van Apple's iPhone.
In het kwartaal dat eindigde op 30 juni boekte Motorola een winst van $162 miljoen, of 7 dollarcent per aandeel, vergeleken met $26 miljoen, of 1 dollarcent per aandeel, in de vergelijkbare periode een jaar eerder. De omzet daalde 1,5% tot $5,41 miljard.
Voor eenmalige posten bedroeg de winst per aandeel 9 dollarcent. De consensus luidde een winst van 8 dollarcent per aandeel op een omzet van $5,2 miljard, aldus FactSet Research.
Voor het derde kwartaal verwacht Motorola een aangepaste winst per aandeel van 10 tot 12 dollarcent per aandeel. Wall Street rekenden hier op een winst van 8 dollarcent per aandeel.
Het aandeel Motorola noteert donderdag in New York voorbeurs hoger.
- meest gelezen economie
- binnenland
