Erik de Vlieger

Print dit bericht Email dit bericht naar een vriend(in)

Mannen die zeuren zullen beuren

Ik wil eens een keer niet iets te zeuren hebben over scheefgroei in onze maatschappij en zal ik u eens wat vertellen: Dat is vrij moeilijk want echte inspiratie komt uit de onderwerpen die een columnist dwars zit. Of in ieder geval iets waar de schrijver zich aan ergert.

De meeste columnisten die ik sedert een jaar of vijf op de voet volg, ergeren zich meestal aan andermans geld en rijkdom. Ik niet hoor, behalve misschien aan de grote fraude binnen het Philips pensioenfonds dossier. Vanzelfsprekend ook omdat ik de meeste verdachten ken en ik mij herinner dat ze in mijn sterrentijd zoveel eigendunk tentoon stelden dat ze dachten dat de zon rechtstreeks uit hun achterste scheen. Nu liggen die gasten met hun fratsen aan het zuurstof apparaat en het gepiep kan je vanuit het bekakte Aerdenhout in Amsterdam nog horen.

Het unieke van dit dossier is dat de gesprekken die, die lui op geheime locaties hebben gevoerd met onvoorstelbaar veel technische inspanning door de Fiod zijn afgeluisterd. Nee, niet de gesprekken over de mobiele telefoons. Gewoon in wegrestaurants en café's zijn ze door een leger geluidstechnici volledig op de tape gezet. Uniek als je die verhalen leest.'Kan je me niet in briefjes van honderd betalen want vijfhonderdjes zijn zo moeilijk te wisselen!' 'En als ik je dat geld overmaak kan dat alleen als je een tijdje weg ben bij bedrijf …….(piep). Hoe ik dat weet? U weet toch dat ik de meest actieve deurknop van Amsterdam bezit!

Fantastisch en spectaculair om te lezen deze rauwkost en als een zoetzure columnist heb ik misschien wel eens wat te klagen over oom agent maar deze CSI-acties kan ik eigenlijk wel waarderen want ik ben een principiële tegenstander van het jatten van pensioengelden. Gelooft u mij, lieve lezer dat het gros van deze verdachten zich verheven voelden boven de gemiddelde onroerend goed beleggers en als boontje om zijn loontje in de vastgoedwereld, ooit eens is voorgekomen dan is het nu wel.

Toch ben ik ervan overtuigd dat er met deze zaken en daar bedoel ik mee, het kopen van onroerend goed van pensioenfondsen en institutionele partijen, maar een heel klein tipje van de bekende ijsberg is bloot gelegd. Wat dacht u bijvoorbeeld van Jan Doets die het ING vastgoed bedrijf bestierde en nu de beleidsbepaler is op het twintig miljard grote Zuid-as project? Jan Doets ? Jazeker Jan Doets. Deze vastgoed God werd met zijn staart tussen de benen weg gebonjourd bij de ING omdat hij het Scheveningse Kurhaus aan Endstra had verkocht voor een meloen of vijfentwintig wat zo weinig was, dat de intimi zich in de Rotary club een breuk lachten. ING en Jan Doets zelf maar ontkennen natuurlijk om het vervolgens 2 jaar later schoorvoetend toe te geven. Niemand verder over gehoord trouwens! En uitgerekend is deze Jan Doets de dominante factor met het aanwijzen van vastgoed partijen die miljoenen verdienen op dit gigantische Amsterdamse project waarmee ik zeker niet bewijs dat hier iets gebeurd wat onfris zou kunnen zijn. Het ruikt alleen een beetje vies op de Zuidas!

Daar ik niet uit de bekende Zuidas nek praat raad ik u aan om het onderstaande voor de grap eens te lezen

http://www.quotenet.nl/biz/ing_wist_toch_dat_endstra_acht.php? page=3

Overigens is het Zuid-as project een goede zaak voor Nederland wat mede door ex wethouder en locale held Duco Stadig uit de Amsterdamse klei is getrokken. Diezelfde integere Stadig zit nu knarsetandend thuis en ziet hoe maximaal acht partijen de kluiten verdelen aldaar en gelooft u mij wederom, dit gaat over heel veel geld, dames en heren! Het is ook een kwestie van tijd dat onze Nederlandse media hobbyisten dit eens goed gaan uitzoeken. Althans mits ze het begrijpen, durven en de tijd voor nemen. Ik zou bijna zeggen, niet dus maar laat ik niet zo cynisch worden over onze google journalistiek, want ook ik lees het nieuws met interesse en met respect voor een groot deel van het journaille. Alleen als er sukkels zijn die zich beroepen op informatie van de zogenaamde(anonieme) ingewijdenen in de markt lach ik me bijkans een bult want meestal wordt kroegenpraat door hen omgetoverd tot waarheid en is het echte bewijs ver te zoeken.

Over bewijs gesproken lieve lezer; draai voor de grap eens uit welke transacties er plaats hebben gevonden de laatste vijftien jaar tussen Philips pensioenfonds en andere partijen die in de Quote 500 staan. Kan je lachen! Gelukkig, heb ik toch nog wat te zeuren nietwaar?


 
Reacties op: Mannen die zeuren zullen beuren