Erik de Vlieger
Spongs tegenvaller
"Had u de haatmails en bedreigingen niet eerder verwacht? ". Dat vroeg de journalistieke grootheid Paul Witteman aan de Amsterdams, Surinaams-Joodse advocaat "Gerard Spong" tijdens het programma Pauw en Witteman van afgelopen vrijdag. Spongs antwoord leek onschuldig maar na een kleine analyse ziet u de ware bedoeling van zijn actie om Geert Wilders voor het gerecht te krijgen want hij antwoordde namelijk :
"Dat viel mij inderdaad tegen want ik had de bedreigingen veel eerder verwacht!"
Wat leren wij hieruit, trouwe lezer? Nou als je later bedreigt wordt dan je eigenlijk verwacht, zou dat voor ieder mens een meevaller moeten zijn. Iets kan alleen tegenvallen als je teleurgesteld bent dat het niet heeft plaatsgevonden. Als er namelijk iets tegenvalt vind je het jammer dat de gebeurtenis heeft plaatsgevonden, of dat het in dit geval, niet heeft plaats gevonden. Een tegenvaller dus voor Mr Spong.
Wij kunnen dus met stellige zekerheid zeggen dat Spong juist bedreigt wilde worden. Immers het late tijdstip viel hem tegen.
Omtrent zijn motivatie om als slachtoffer te worden afgebeeld ga ik in deze column niet in. Dat mag u zelf invullen maar Gerard Spong liet overigens in hetzelfde programma ook weten dat hij in ieder geval zich persoonlijk betrokken achtte met de vervolging van Wilders vanwege de vergelijking die de Blonde Pruik had gemaakt over de Koran en Hitlers "Mein kampf". Spong verklaarde echter wel dat hij omgekeerd Wilders nu ook zou verdedigen hetgeen zijn persoonlijk betrokkenheid omzette in een ordinaire vorm van geld verdienen inclusief de zo wenselijk geachte geile publiciteitwens van deze grachtengordeladvocaat.
Stel u begint een publieke campagne tegen een extreme groep en u weet dat op een dag u bedreigingen voor uw kiezen zal krijgen. Mocht u dan op televisie de vraag krijgen waarom deze bedreigingen zo laat zijn begonnen, antwoord u dan in godsnaam dat dit u meeviel. Want als u antwoord dat het u tegen viel, wordt uw echte bedoeling pijnlijk duidelijk. Of ben ik de enige die dit heeft gezien?
(1) reactie(s) |
Door anton op 02-02-2009 om 17:07
- 2009
- 2008
- Pruimentijd
- Uit het Antilliaans Dagblad
- Jos en Frits en de gebeurtenissen van ...
- De Amstelbode
- Komkommertijd?
- Heerlijk vervelend
- Rabooogerd
- Zomaar
- Bergen met paarlen voor de zwijnen
- UFO valt politiehelikopter aan
- Sorry
- Porsche en haar journalisten zijn nog ...
- Mijn kastanjeboom
- één miljoen euro voor moord!
- Flapdrollen
- Plasterk en zijn zure ex vrienden
- Tamiflu en Rumsfeld's journalistieke m ...
- Kan Holleeder nog Minister worden? + U ...
- Zwart in zes dagen
- Bedrog over Italië
- Denk Godverdomme nou eens een keer na!!!!!
- Voetbaltoekomst
- Its Balkenende again
- Trots op Job
- Na Balkenende de zondvloed
- Harken en klagen
- Journalistiek nederland: Bescherm mij!
- Een advies van een zesjarig meisje
- Succes met de normen en waarden
- Spongs tegenvaller
- Vlaams-Nederland
- We lopen voorop.
- Wraak met de pen en met de macht
- Columnisten of zakkenvullers? (8)
- Economische grappenmakerij
- En weg is de vervuiler.
- En weg is het fileprobleem
- Als
- Voorspel (2)
- Doordraaien
- Voorspel
- Vacuüm getrokken
- Wouter is geen kabouter
- Kleuteren (2)
- Kleuteren met Fortis
- Koffie als beloning
- Vrij gekneveld
- Mannen die zeuren zullen beuren
- Media genocide
- Tsja weten we het nog
- Verslaafd !
- God zegen de kat!
- 204 tegen 2
- Een meesterkraak
- De Tour en zijn helden
- Komkommeren
- Onze elite
- Porsche in de war
- De lul !
- Foutje door Mars
- Columnisten of zakkenvullers (7)
- Met de dag gekker
