Erik de Vlieger
Denk Godverdomme nou eens een keer na!!!!!
Hallo lieve mensen en trouwe lezers
Omdat ik mijn gelijk wil krijgen en dat geef ik ruiterlijk toe, doe ik u een aantal passages toekomen uit mijn columns die diep in het vorige jaar door mij zijn geschreven. Mocht Wouter Bos bellen voor advies raad ik hem aan eerst het onderstaande te lezen. Niet dat het moeilijk was om te voorspellen want het moeilijkste is te aanvaarden dat we te maken hebben met een groepje goedwillende amateurs. Dus veel leesplezier gewenst.
wij schrijven het jaar 2008
1-Een totale destructie mag je de bokkensprongen van de voormalig bank grootmacht "Fortis" eigenlijk best wel noemen. Een simpele jongensdromen-fout om de ABN-Amro te kapen op het meest verkeerde moment. Slechtere timing was niet mogelijk en met paniek, gereageerde bestuurswisselingen heeft de Fortis bank zichzelf omgetoverd in een slap Belgenmopje wat zich visieloos presenteert.
2-Een debacle van de eerste orde, dames en heren. Overigens had geen analist dit aan zien komen en zegt u nou eens zelf, die beurs analisten met hun hachelijke accent zien zwaar weer nooit aan komen. Dat komt omdat zowel de bestuurders van financiële instellingen met hetzelfde sap zijn overgoten, als de analisten die hen moeten beoordelen. Ze hebben zelfs met zijn allen uit de zelfde studieboeken geleerd en volgen elkaar met identieke commentaren. En gaat er dan eens iets fout, nou dan staan ze allemaal weer in koor gelijke liedjes te zingen. Originaliteit is hen vreemd en getooid met dezelfde pakken en gelijke kapsels tokkelen ze als rechtsgerichte kippen hun verontwaardiging over de huidige malaise.
3-Of ik het beter had gedaan? Ja natuurlijk. De ABN-Amro voor 70 miljard inlijven om vervolgens twee derde van dit concern zodanig te verkopen dat je met een veel te dure rest overblijft is te labiel voor woorden. En vervolgens nog eens voor een gedeelte afhankelijk te zijn van Amerikaanse hypotheken, waarvan elke kleuterklas weet dat dit soort transacties minder dan één procent winst opleveren maar wel een ongehoord groot risico met zich meebrengen, is te gênant voor woorden.
4-Financiële amateurs geflankeerd door financiële analisten en betaald door de financiële markt. Door de markt? Wacht maar eens af, binnenkort worden die kleuters allemaal betaald door de belastingbetaler als ook ons land een aantal banken moet gaan nationaliseren. Van mij mag het, want ik heb liever met Wouter Bos van doen dan met die amateurs die blij mogen zijn hoe ze een rekenmachine aan moeten zetten!
Zo, dames en heren. Het is nu een kwestie van tijd dat mijn voorspelling uit gaat komen over de Fortis bank die nu snel genationaliseerd gaat worden. In mijn column "kleuteren met Fortis" kon de oplettende lezer al een voorproefje nemen op deze euro versie van Suske en Wiske.
5-Welnu, uw columnist is een fervent krantenlezer en erkend nieuws-junk en overal waar ik kijk en luister, hoor ik op dit moment allerlei hoog geplaatsten lieden krioelen over de implosie van het kapitalisme. Twintig jaar geleden spatte het communisme uiteen en nu, volgens de plots wakker geworden google journalistiek, kunnen wij verwachten dat de veroorzakers die met veel elan hebzucht en grootgraaierij tot kunst hebben verheven, het bewijs hebben geleverd dat het totaal-kapitalisme tot het verleden dient te behoren. Althans dat zeggen de geld deskundigen van de midden en linkse partijen. En daar zijn er een boel van zoals u weet!
6-want Amerika is zijn financiële slagkracht, met de biljoenen tellende staatsschuld die als een zwaard boven hun hoofd hangt, al lang kwijt geraakt.China, Rusland of Europa zijn de meest waarschijnlijke kandidaten, maar bij geen van deze drie zie ik de capaciteit, slagkracht en wil om de USA als leider van deze aardkloot te willen en ook kunnen opvolgen.
7-Dus waar we nu in beland zijn heet een vacuüm. Zoiets wat ontstaat tijdens een hele grote storm. Ik zou dan ook, als ik u was, de luiken maar voor uw ramen dicht timmeren.
8-Ik voorspel dat bedrijven zoals Philips en Sony failliet gaan. Zo ook zullen de helft van de Japanse en Amerikaanse autofabrikanten worden genationaliseerd dan wel bankroet verklaard. In China sluiten meer dan vijfhonderd bedrijven per dag hun deuren. En een ieder die een product produceert wat enige vorm van luxe vertegenwoordigd kan binnenkort aan de zuurstof machine.
9-Als je zoals ik tussen deze mensen staat en leeft, hoor je de waarheid. De enige echte waarheid die luidt dat de order portefeuilles met zo een drastische snelheid naar beneden aan het tuimelen zijn dat het eerste kwartaal van 2009 een waar debacle gaat worden. De werkeloosheid zal begin 2009 met gigantische vormen toenemen in ons land waardoor het politieke landschap medio 2009 een totale verandering gaat doormaken. Het midden en daar bedoel ik de as CDA, Pvda en VVD mee, zal hun electoraat zien vertrekken naar de uiteinden van links en recht. Weg van het midden! Dus de SP en Pvdv(Wilders dus) kunnen binnenkort hun borst nat maken daar ze nog niet eens mensen genoeg hebben om de kieslijst compleet te maken. Als deze voorspelling overigens uitkomt, krijgen we in ieder geval wel vrijbrieven om hele vreemde dingen te doen als burger.
10-Wereldwijd zal China op de rand gaan staan van een revolutie omdat er minimaal een miljoen werkelozen per week bij komen. En dat in een systeem zonder geld of organisatie die wij hier "de Sociale dienst" noemen. Dus als onze Chineze medemensen deze economische en sociale problemen kunnen oplossen, eet ik een ezel op zonder zout, peper of mayononaise te gebruiken. Amerika nemen we al lang niet meer serieus dus de aanval zal zeker niet van rechts komen. Of Rusland in haar aanstaande crisis met de lage olieprijzen misschien ruzie met oosterbuur China gaat krijgen is mij onbekend.Wellicht zoekt Ivan dan wel aansluiting met deze Asiatische grootheid? Daar ben ik nog niet helemaal zeker van. Waar we dus nu in leven is een soort voorspel van het echte werk wat ook geldt voor de mensen uit mijn eerste zin van deze column. Zo snel kan het blijkbaar dus veranderen in het leven!
11-Ik voorspel dan ook dat de nieuwe president eens een beetje coulanter ten opzichte van hun vijanden gaat staan. Geef Iran een kerncentrale indien zowel Europa als Amerika een zakelijk belang nemen in deze nucleaire onderneming. Zo houd je controle en informatie en kan het George Bush misschien aan een baantje helpen. Laat Noord Korea een keertje langs komen op het wit-zwarte huis en verplicht Israël om een toontje lager te zingen. Schud de kaarten in Irak en Afghanistan opnieuw en ziehier, er ontstaat een ander wereldbeeld.
12-Om dit onderwerp verder te extrapoleren geloof ik stellig dat een aantal grote productie bedrijven zowel in Nederland als bij onze Europese buurlanden ook staatsleningen gaan krijgen waarbij moedertje staat ook hier een aantal commissarissen dwingend zal toevoegen aan de bedrijfsleiding. Al was het maar voor de beteugeling van de jaarlijkse bonusstructuur. Overigens geloof ik wel dat staatscontrole bij onafhankelijke productiebedrijven een waar debacle gaan veroorzaken. Immers de overheid in de rol van een ondernemer is vragen om moeilijkheden en is faillissement nog immer een betere optie dan het model wat Karl Marx voorstond.
13-Ik hoop alleen niet dat tijdens mijn afwezigheid Amerikaanse en Duitse autofabrieken het bankroet aanvragen want anders gaat mijn theorie van eerste kwartaal niet op. Ik heb er nou eenmaal hekel aan om mijn voorspellingen niet in de juiste tijd te plaatsen.
(0) reactie(s) |
- 2009
- 2008
- Pruimentijd
- Uit het Antilliaans Dagblad
- Jos en Frits en de gebeurtenissen van ...
- De Amstelbode
- Komkommertijd?
- Heerlijk vervelend
- Rabooogerd
- Zomaar
- Bergen met paarlen voor de zwijnen
- UFO valt politiehelikopter aan
- Sorry
- Porsche en haar journalisten zijn nog ...
- Mijn kastanjeboom
- één miljoen euro voor moord!
- Flapdrollen
- Plasterk en zijn zure ex vrienden
- Tamiflu en Rumsfeld's journalistieke m ...
- Kan Holleeder nog Minister worden? + U ...
- Zwart in zes dagen
- Bedrog over Italië
- Denk Godverdomme nou eens een keer na!!!!!
- Voetbaltoekomst
- Its Balkenende again
- Trots op Job
- Na Balkenende de zondvloed
- Harken en klagen
- Journalistiek nederland: Bescherm mij!
- Een advies van een zesjarig meisje
- Succes met de normen en waarden
- Spongs tegenvaller
- Vlaams-Nederland
- We lopen voorop.
- Wraak met de pen en met de macht
- Columnisten of zakkenvullers? (8)
- Economische grappenmakerij
- En weg is de vervuiler.
- En weg is het fileprobleem
- Als
- Voorspel (2)
- Doordraaien
- Voorspel
- Vacuüm getrokken
- Wouter is geen kabouter
- Kleuteren (2)
- Kleuteren met Fortis
- Koffie als beloning
- Vrij gekneveld
- Mannen die zeuren zullen beuren
- Media genocide
- Tsja weten we het nog
- Verslaafd !
- God zegen de kat!
- 204 tegen 2
- Een meesterkraak
- De Tour en zijn helden
- Komkommeren
- Onze elite
- Porsche in de war
- De lul !
- Foutje door Mars
- Columnisten of zakkenvullers (7)
- Met de dag gekker
