Erik de Vlieger
De Nederlandse vereniging voor de journalistiek (1)
De Nederlandse vereniging voor journalistiek afgekort de NVJ stellen zich ten doel om de vrije pers te beschermen zodat de democratie door hun leden kan worden verdedigd tegen vijandige invallen van lieden die onze democratische media aanvallen . Letterlijk zeggen zij: - Pal staan voor persvrijheid en voor het recht van de burger op informatie. En voorts willen zij meedenken over een verantwoord mediabeleid voor gedrukte pers, omroep en internet.
Tot zover het goede nieuws lieve lezer. Een blokkertas vol, maar u kunt rustig weer gaan slapen (bron Colijn 1939) want zoals u leest is de zwaarbevochten democratie veilig gesteld door de NVJ. Wij hebben in Nederland een uitstekende advocaat genaamd Herman Doeleman. Deze advocaat werkt voor de NVJ (leden) en voert processen tegen NVJ leden. Zoals u wellicht weet kreeg hij het Parool op de knieën over de wel heel erg subjectieve berichtgeving over Doelemans client Hans Melchers. (rectificatie geplaatst) Zo laat hij op dit moment de Telegraaf(NVJ) leden wankelen over vermeende foute berichtgeving over vriend Melchers en sloopt hij bijkans Kleintje muurkrant over hetzelfde lijdend voorwerp(rectificatie geplaatst). Voor de goede orde vind ik dat iedereen recht heeft op verdediging dus wat Doeleman doet moet hij zelf weten . Daarbij wint hij alles en dat vind ik bewonderingswaardig. Aldus over Herman Doeleman geen kwaad. Ter ondersteuning van bovenstaande doe ik u nog drie feitjes toekomen zodat u begrijpt wat ik bedoel:
- ++ Nederlandse Vereniging van journalisten Persbericht 09 oktober 2000 Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren, Vereniging De Nederlandse Dagblad Pers (NDP), ANP, NOS, SBS6, RTL Nieuws en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) en de NVJ zijn bijzonder verheugd over de vrijlating van Koen Voskuil. Genoemde organisaties hadden zich gevoegd in een kort geding van Voskuil tegen zijn gijzeling. Tevens hadden de organisaties raadsman Herman Doeleman opdracht gegeven om etcetera NVJ-secretaris Hans Verploeg spreekt namens de genoemde mediaorganisaties blijdschap uit over de vrijlating van Voskuil.
- ++ 20 augustus 1997 Om heeft onrechtmatig gehandeld door telefoongegevensop te vragen van twee journalisten. Aldus: NVJ, NRC en Nieuwsblad van het Noorden tegen de staat. Advocaat: H. Doeleman
- ++ Een onrustbarend teken is dat Peper in zijn juridische vendetta tegen het AD mr. H.F. Doeleman als advocaat in de arm heeft genomen. Hoewel hij ook actief is als raadsheer van de Nederlandse Vereniging voor Journalisten (NVJ) heeft Doeleman inmiddels een reputatie opgebouwd als COMPROMISLOOS vervolger van de vrije pers. +++
Bron: de Groene Amsterdammer 10 november 1999.
Toch mag ik stellen dat er praktisch geen burgers, ondernemers of andere entiteiten een advocaat in dienst nemen die in sommige gevallen ook tegen hen procedeert. Sterker nog : Dat heet conflict of interest. Ik ken ook geen advocaat die tegen zijn client ten strijde trekt met hetzelfde befje om. Not done om in NVJ terminologie te blijven . Maar goed , ik ben nooit te oud om te leren en Ed van Thijn bekleed daar ook een positie. Dat weten ze bij de D66 maar al te goed!!
Omdat mijn verwondering over dit feit maar blijft knagen schrijf ik een briefje aan ene heer Verploeg die de NVJ met al zijn kunnen als oppermeester aanvoert. En natuurlijk voor een hongerloon dames en heren:
Lieve bewakers van de democratie,
Uw leden betalen contributie aan uw organisatie . De vaderlandse pers inclusief free-lancers zijn blij dat een gedeelte van deze contributie wordt betaald aan een respectvolle advocaat. Immers met de bewaking van de democratie kunnen wij niet genoeg juridisch vechten tegen tegenstanders van hetgeen waar u (als NVJ) voor staat. Echter, mijn begripsvermogen is te klein om te kunnen begrijpen dat dezelfde advocaat ook regelmatig optreed tegen uw leden. Dit is op geen enkele wijze usance binnen onze bestaande maatschappij. Uw tegenpartij kent namelijk exact en met de precisie van een Amerikaanse kruisraket uw gedachtegoed inclusief de bijbehorende tactieken en doelstellingen. Voorts volg ik de recente verrichtingen van deze advocaat in zijn strijd tegen uw leden naar aanleiding van publicaties over de heer Hans Melchers.
Voor de goede orde vermeld ik in deze brief , als een soort wake-up-call een aantal passages uit geschriften uit het verleden die als zodanig zijn opgeschreven door een aantal van uw leden:
- +++ Het chemiebedrijf van Melchers, Melchemie, is in 1988 veroordeeld door de economische politierechter in Arnhem tot een boete van 100.000 gulden (45.000 euro) voor het leveren van grondstoffen voor gifgas aan het regime van Saddam Hoessein in 1984. Melchemie gaat in de jaren tachtig, nadat duidelijk wordt dat Irak chemische wapens inzet in de oorlog met Iran, door met het leveren van stoffen aan Irak, ondanks een waarschuwing van het Ministerie van Buitenlandse Zaken. Een hoge ambtenaar van Buitenlandse Zaken zei in actualiteitenrubriek Nova dat het Melchemie 'niets kon schelen'. Het bedrijf zendt in die tijd vier basischemicaliën voor mosterdgas naar Irak, schreef Het Parool in 2003. De export, die loopt via een Italiaans zusterbedrijf, wordt verzorgd door de adjunt-directeur van Melchemie. Op exportpapieren wordt de naam fosforus-oxychloride veranderd in piridine. Bron: Vrij Nederland 2005
Thiodiglycol stond sinds 13 april 1984 op de zwarte lijst van dergelijke goederen. Als Van A. destijds ook maar één gulden in die handel, die over België en Italië liep, heeft geinvesteerd, was hij al in overtreding.
Twee jaar later werd het Arnhemse bedrijf Melchemie voor precies dat vergrijp veroordeeld tot honderdduizend gulden boete en een jaar voorwaardelijke stillegging. Ook Melchemie liet een paar zendingen met zogenaamde voorlopers van gifgas over Italië naar Saddam Hoessein lopen. De CIA was daarvan op de hoogte. Zelfs nog voordat Irak bij Melchemie aanklopte, had de dienst het Haagse ministerie van Buitenlandse Zaken al gewaarschuwd dat Melchemie mogelijk een order voor fosforchloride zou krijgen. Op 2 april 1984 lichtte Buitenlandse Zaken het bedrijf zelfs in en waarschuwde: doe het niet! Melchemie accepteerde de order toch en werd voor de rechter gesleept. Het bedrijf reageerde verongelijkt en voerde aan dat het slachtoffer was van een soort showproces om de Nederlandse bevolking een goed gevoel te geven. +++
Hier is al veel over geschreven meneer Verploeg. Als deze brief publiekelijk wordt neem ik aan dat sommige van uw leden kotsneigingen gaan krijgen want een beetje doordenken is niet teveel gevraagd van uw rechtgeëerde leden. Dat moeten ze niet doen(kotsen) want toen de Koerden kotsneigingen kregen waren ze al ten dode opgeschreven. U als chique elitaire man heb ik natuurlijk ontmoet in het bijzijn van een aantal VPRO leden die een gouden medaille hadden gewonnen, mits op de olympische spelen het onderdeel chique elitaire spelletjes hadden gestaan. In ieder geval wens ik u veel plezier met het kijken in de spiegel morgenochtend.
Hoogachtend,
Ugür kurdiman de Vlieger
Reacties op de column: erikdevlieger@nieuws.nl
(0) reactie(s) |
- 2009
- 2008
- 2007
- 2006
- 2005
- Economische grappenmakerij
- En weg is de vervuiler.
- En weg is het fileprobleem
- Als
- Voorspel (2)
- Porsche in de war
- Doordraaien
- Voorspel
- Vacuüm getrokken
- Wouter is geen kabouter
- Kleuteren (2)
- Kleuteren met Fortis
- Koffie als beloning
- Vrij gekneveld
- Mannen die zeuren zullen beuren
- Media genocide
- Tsja weten we het nog
- Verslaafd !
- God zegen de kat!
- 204 tegen 2
- Een meesterkraak
- De Tour en zijn helden
- Komkommeren
- Onze elite
- De lul !
- Foutje door Mars
- Columnisten of zakkenvullers (7)
- Met de dag gekker
- Vier officieren
- Adje Bos
- Gewoon
- De kortste maar de beste column
- Het 8 uur Journaal
- Lek op lek
- Een kogel in Venlo
- 2 Scenario's
- Wie zoet is.....
- Dilemma op zondag
- Afgeschreven !
- In verwarring
- Geen mening!
- Hard, harder, het hardste (2)
- In verwarring
- Hard, harder, het hardste
- De bron
- Rolmipum Hyranium
- Reinier Claeszen de vierde
- Mediaverstand
- Ze komen er weer aan!
- Het geheime medicijn
- Stinkdieren met andermans geld!
- Terminaal (1)
- Wolkers en het Vierhand
- De oetlullen vereniging!
- Moeder
- Hirsi eruit !
- God in Frankrijk
- Voetbalgek !
- Obectieve spiegels
- Rijke stinkerds
- IP-checks
- Bronwater
- Komt kommert nog!
- Tour de NOS
- Schelto Patijn
- De blauwe zwaan
- Geld verdienen (3)
- Arme Martin
- Geld verdienen? (2)
- Pokerfaces
- Mien waar is mijn feestneus (28)
- Geld verdienen?
- Columnisten of zakkenvullers (6)
- Inspiratieloos
- VEB!
- Heldentaal
- JA!
- Zweedse Wøuter (3)
- UIT NAAM VAN HARE........(3)
- ALEX
- Ganzenborden
- Waarheidsbevinding !
- UIT NAAM VAN HARE .. (2)
- Zweedse Wøuter (2)
- Winkels
- Marshall law
- Terminale Nieuwe Media
- Hollywood aan de Noordzee
- Vol is Vol !
- UIT NAAM VAN HARE ..
- ÜBERMENSCHEN ????
- Kwartet van onvermogen
- Partij van de Waarheid
- Mien waar is mijn feestneus (27)
- Volkskrant
- Mien waar is mijn feestneus (26)
- Mien waar is mij feestneus (25)
- Mien waar is mijn feestneus (24)
- FUCK of VOC?
- Gonny
- Mien waar is mijn feestneus (23)
- Vrijheid van meningsuiting (4)
- Leo van Veen
- Ongeloof (2)
- Vrijheid van meningsuiting (3)
- Afgeperst !
- Hugo Chavez
- Mien waar is mijn feestneus (22)
- Waar kan de factuur naartoe?
- Wedden dat?
- Columnisten of zakkenvullers (5)
- Molshopen en Kadavers
- Columnisten of zakkenvullers? (4)
- Komkommerboekhouden
- Frank Snoeks, wereldkampioen!
- De week van mij
- Cruyff moet weg!
- Kleine wasjes, grote wasjes
- Modelsocialisme
- Voorkennis zonder arrestatie
- Mien , Columnist of zakkenvuller?
- Paria's
- Columnisten of zakkenvullers (3)
- Mien waar is mijn feestneus (21)
- Mien waar is mijn feestneus (19)+(20)
- De Nederlandse vereniging voor de jour ...
- Mien waar is mijn feestneus (18)
- Mien waar is mijn feestneus (16)
- Mien waar is mijn feestneus (15)
- Columnisten of zakkenvullers (2)
- Mien waar is mijn feestneus (14)
- Schiedam
- Schaf de loonbelasting af!
- Mien waar is mijn feestneus (13)
- Afghanistan? OK!
- Mien waar is mijn feestneus (12)
- Mien waar is mijn feestneus (11)
- Bommelding?
- Mien waar is mijn feestneus (10)
- Mien waar is mijn feestneus (9)
- Blind
- Het gezin als de hoeksteen
- Examen
- Mien waar is mijn feestneus (8)
- Mien waar is mijn feestneus (7)
- Vrijheid van meningsuiting (2)
- Mien waar is mijn feestneus (6)
- Vrijheid van meningsuiting (1)
- Mien waar is mijn feestneus (5)
- Mien waar is mijn feestneus (4)
- Mien waar is mijn feestneus (3)
- Mien waar is mijn feestneus (2)
- Mien waar is mijn feestneus (1)
- D66 slachtpartij
- On(t)roerend Goed
- Begrip
- De nieuwe rechters
mobiel
rss

