Erik de Vlieger
Mien , Columnist of zakkenvuller?
Weet u wat thuisbrengen is trouwe lezer? Nee, niet de A.H. thuisbezorgservice die uw boodschapjes keurig thuis bezorgt. Dit is een uitdrukking van de recherche die observaties uitvoert op potentiële vijanden van de staat. En wel zware observatie met een 24/7 karakter. Zo sprak ik een bekende columnist die deze heuglijke behandeling ten den deel viel. En waarom? Omdat ome Bromsnor soms psychopaten in haar club heeft toegelaten! Als iemand te vervelend is doet men met omgebouwde man en macht iets forceren. Iets te vinden, zoals een hongerige bastaard hond uit een vuilnisbelt een verrot bot opgraaft. Zo had die columnist al op voorhand gelezen dat de opdrachtgevers haar onderdanen hadden bevolen het te goed geïnformeerde schrijvertje te bekoekeloeren zodat zijn informatie bronnekkes maar billetjesbloot gelegd konden worden.
Helaas snapte het columnistje deze langharige experts zodat hij met kiekje en al, deze hazewindhonden op kodak niveau vast heeft kunnen leggen. Reddeloos verloren, fluisterde de columnist met een grimas die mij steenkoud van binnen maakte. Wat zeg je? Mijn vader heeft me geleerd dat een ieder die mijn naam stuk wil maken, reddeloos verloren is! Maar waarom zeg je dit? Bibberde ik terug. Ach met de vooraankondiging doe jij hen hetzelfde aan, wat zij jouw familie hebben aangedaan en alleen echte kerels gaan een strijd openlijk aan. Zwetend vroeg ik hem: Maar denk je niet dat ze met deze wetenschap, jou nog meer gaan beschadigen? Fluisterend antwoordde hij: Ze gaan hun gang maar. Hoe meer hoe meer is een gezegde wat niet alleen voor seks opgaat lieve vriend. Mijn adamsappel bewoog op en neer als een jaknikker die olie heeft aangeboord en stilletjes dacht ik dat sommige columnisten ook psychopaten zijn.
Over psychopaten gesproken: Wat netjes van de abonnee wegjager van neerlands leukste krant, het Parool. Theodor Holman heeft in zijn laatste column geen enkel schuttingwoord genoemd. Het vrouwelijk geslachtsdeel beschreef hij zelfs als 'Vulva'. De in mens getransformeerde slaappil heeft een beginnetje gemaakt en daar moeten we blij mee zijn trouwe lezer. Te triest voor woorden echter, is het om te lezen is hoe de moralist onder de moralisten 'Youp van t Hek' de yuppen verloedering van de Amsterdamse Jordaan beschreef. Zoals toen hij vroeger in het Gooi zijn afgrijzen op ons liet afdalen als een vuile bom, zo laat hij nu geen spatje heel van sociaal Amsterdam. De yuppen waren deze keer de schuldige aan de vereenzaming van oude tantes in de Jordaan. Tuurlijk Youpermans. Geef vooral het geld de schuld terwijl jij als keizer der inconsequentie zelf aan de grachtengordel woont. Daar een echte Amsterdammer weet dat het beleid in deze heeft gefaald, beschuldigd deze pseudo-progressivo die vermaledijde yuppen van sociale stadsvervuiling. Chique tennisclub, chique voetbalclub, dure auto, huis in Bergen en in Italië en zich daardoor zo afzettend tegen eurodusnietjes dat mijn broekje tot diep onder de heipalen van Youps grachtenpand zakte..
Nou blinken mijn columns ook niet altijd uit in objectiviteit en ontvang ik veel prachtige complimenten maar ook wel eens verwijten als ware dat ik een randdebiel ben. En misschien ben ik dat ook wel! Maar mijn eigen straatje schoonvegen over mijn levenstijl om vervolgens nog sociaal geaccepteerd te worden binnen het vrienden kringetje gaat mij een werelddeel te ver. Ik snap wel dat voor de NRC redactie het ook niet kan dat een columnist miljonair is maar toch is het zo krom als een petje. In ieder geval ben ik blij dat ik een zakkenvuller ben en geen columnist!
Reacties op de column: erikdevlieger@nieuws.nl
(0) reactie(s) |
- 2009
- 2008
- 2007
- 2006
- 2005
- Economische grappenmakerij
- En weg is de vervuiler.
- En weg is het fileprobleem
- Als
- Voorspel (2)
- Porsche in de war
- Doordraaien
- Voorspel
- Vacuüm getrokken
- Wouter is geen kabouter
- Kleuteren (2)
- Kleuteren met Fortis
- Koffie als beloning
- Vrij gekneveld
- Mannen die zeuren zullen beuren
- Media genocide
- Tsja weten we het nog
- Verslaafd !
- God zegen de kat!
- 204 tegen 2
- Een meesterkraak
- De Tour en zijn helden
- Komkommeren
- Onze elite
- De lul !
- Foutje door Mars
- Columnisten of zakkenvullers (7)
- Met de dag gekker
- Vier officieren
- Adje Bos
- Gewoon
- De kortste maar de beste column
- Het 8 uur Journaal
- Lek op lek
- Een kogel in Venlo
- 2 Scenario's
- Wie zoet is.....
- Dilemma op zondag
- Afgeschreven !
- In verwarring
- Geen mening!
- Hard, harder, het hardste (2)
- In verwarring
- Hard, harder, het hardste
- De bron
- Rolmipum Hyranium
- Reinier Claeszen de vierde
- Mediaverstand
- Ze komen er weer aan!
- Het geheime medicijn
- Stinkdieren met andermans geld!
- Terminaal (1)
- Wolkers en het Vierhand
- De oetlullen vereniging!
- Moeder
- Hirsi eruit !
- God in Frankrijk
- Voetbalgek !
- Obectieve spiegels
- Rijke stinkerds
- IP-checks
- Bronwater
- Komt kommert nog!
- Tour de NOS
- Schelto Patijn
- De blauwe zwaan
- Geld verdienen (3)
- Arme Martin
- Geld verdienen? (2)
- Pokerfaces
- Mien waar is mijn feestneus (28)
- Geld verdienen?
- Columnisten of zakkenvullers (6)
- Inspiratieloos
- VEB!
- Heldentaal
- JA!
- Zweedse Wøuter (3)
- UIT NAAM VAN HARE........(3)
- ALEX
- Ganzenborden
- Waarheidsbevinding !
- UIT NAAM VAN HARE .. (2)
- Zweedse Wøuter (2)
- Winkels
- Marshall law
- Terminale Nieuwe Media
- Hollywood aan de Noordzee
- Vol is Vol !
- UIT NAAM VAN HARE ..
- ÜBERMENSCHEN ????
- Kwartet van onvermogen
- Partij van de Waarheid
- Mien waar is mijn feestneus (27)
- Volkskrant
- Mien waar is mijn feestneus (26)
- Mien waar is mij feestneus (25)
- Mien waar is mijn feestneus (24)
- FUCK of VOC?
- Gonny
- Mien waar is mijn feestneus (23)
- Vrijheid van meningsuiting (4)
- Leo van Veen
- Ongeloof (2)
- Vrijheid van meningsuiting (3)
- Afgeperst !
- Hugo Chavez
- Mien waar is mijn feestneus (22)
- Waar kan de factuur naartoe?
- Wedden dat?
- Columnisten of zakkenvullers (5)
- Molshopen en Kadavers
- Columnisten of zakkenvullers? (4)
- Komkommerboekhouden
- Frank Snoeks, wereldkampioen!
- De week van mij
- Cruyff moet weg!
- Kleine wasjes, grote wasjes
- Modelsocialisme
- Voorkennis zonder arrestatie
- Mien , Columnist of zakkenvuller?
- Paria's
- Columnisten of zakkenvullers (3)
- Mien waar is mijn feestneus (21)
- Mien waar is mijn feestneus (19)+(20)
- De Nederlandse vereniging voor de jour ...
- Mien waar is mijn feestneus (18)
- Mien waar is mijn feestneus (16)
- Mien waar is mijn feestneus (15)
- Columnisten of zakkenvullers (2)
- Mien waar is mijn feestneus (14)
- Schiedam
- Schaf de loonbelasting af!
- Mien waar is mijn feestneus (13)
- Afghanistan? OK!
- Mien waar is mijn feestneus (12)
- Mien waar is mijn feestneus (11)
- Bommelding?
- Mien waar is mijn feestneus (10)
- Mien waar is mijn feestneus (9)
- Blind
- Het gezin als de hoeksteen
- Examen
- Mien waar is mijn feestneus (8)
- Mien waar is mijn feestneus (7)
- Vrijheid van meningsuiting (2)
- Mien waar is mijn feestneus (6)
- Vrijheid van meningsuiting (1)
- Mien waar is mijn feestneus (5)
- Mien waar is mijn feestneus (4)
- Mien waar is mijn feestneus (3)
- Mien waar is mijn feestneus (2)
- Mien waar is mijn feestneus (1)
- D66 slachtpartij
- On(t)roerend Goed
- Begrip
- De nieuwe rechters
mobiel
rss

